Фармацеутски техничари на практичној настави на Технолошком факултету
Written by Administrator Wednesday, 03 June 2026 07:38

У оквиру пројектне седмице, ученици одјељења II-5, смјер фармацеутски техничар, посјетили су Технолошки факултет Универзитета у Источном Сарајеву, гдје су реализовали лабораторијске вјежбе из предмета Практична настава.
Током посјете ученици су имали прилику да се упознају са савременом лабораторијском опремом и методама рада које се примјењују у области фармацеутске и хемијске технологије. Под стручним надзором наставника и сарадника факултета, изводили су практичне експерименте и проширили своја знања стечена у наставном процесу.
Ова активност представља значајан корак у повезивању теоријских знања са практичним искуством, што је од изузетне важности за будуће фармацеутске техничаре. Ученици су показали велико интересовање, одговорност и посвећеност раду у лабораторији, а стечена искуства допринијеће њиховом даљем образовању и професионалном развоју.
Захваљујемо се руководству и особљу Технолошког факултета на срдачном пријему, стручној подршци и прилици да наши ученици стекну нова практична знања у академском окружењу.







