Ученици медицинске школе реализовали акцију превенције дијабетеса
Written by Administrator Tuesday, 02 June 2026 15:40

У оквиру Пројекат недјеље, ученици медицинске школе, одјељење III6, реализовали су акцију бесплатног мјерења шећера у крви, крвног притиска и сатурације. Активност је организована с циљем подизања свијести о значају превенције дијабетеса, што је уједно и тема пројекта овог одјељења.
У акцији је учествовао велики број наших суграђана, професора и ученика школе, који су имали прилику да провјере основне здравствене параметре и добију корисне савјете о очувању здравља.
Овом активношћу ученици су показали стечена знања и вјештине, али и друштвену одговорност и спремност да својим радом допринесу здрављу локалне заједнице.















