Државно такмичење из информатике 2026.
Written by Administrator Sunday, 31 May 2026 08:44

Такмичење из информатике на нивоу Босне и Херцеговине за ученике средњих школа одржано је 23. и 24. маја 2026. године. Домаћин овог догађаја био је Електротехнички факултет у Бања Луци.
На такмичењу је учествовало 12 такмичара из Републике Српске, који су право учешћа остварили на основу резултата постигнутих на претходно одржаном Републичком такмичењу.
Ученик првог разреда наше школе Марко Зарић остварио је запажен резултат на овом такмичењу. Првог такмичарског дана је био 7. док је на крају такмичење био 18. у генералном пласману. Ментор ученику је Жељко Зарић.
Такмичење је било интензивно и трајало је два дана. Сваког дана пред ученике су стављена по четири задатка, што значи да су током цјелокупног такмичења рјешавали укупно осам задатака.
Након објављивања коначних резултата, три ученика из Републике Српске остварила су право учешћа на квалификационо такмичење за Балканску информатичку олимпијаду, које ће се одржати у другој половини јуна.
Last Updated on Sunday, 31 May 2026 09:49









